אסף שילה, עו"ד

 
 
תביעה ייצוגית - למה זה כדאי? ולמה צריך את עו"ד אסף שילה בשביל זה? 
 
למה לאדם לטרוח ולפעול עבור ציבור שלם? מודעות חברתית ורצון לפעול כנגד אי צדק הם עניינים מבורכים, אבל בסופו של דבר אי אפשר להמנע מהשאלה "אבל מה יוצא לי מזה"? 
 
התשובה פשוטה: גמול כספי.
 
חוק התביעות הייצוגיות מכיר בלגיטימיות של ציפיה זו לגמול, וקובע כי תובע ייצוגי שתביעתו התקבלה יזכה בגמול.
 
השיקולים לגובה הגמול שונים. המרכזי שבהם הוא גובה הסכום שנפסק לציבור. מקובל, כי מגיש התביעה זוכה לתגמול בשיעור של מספר אחוזים מתוך התמורה שתפסק לציבור. אם הציבור, לדוגמא, יזכה לפיצוי בסך 10 מליון ש"ח - לא סכום מוגזם בתחום של תביעות ייצוגיות - 500,000 ש"ח כתגמול לתובע הינו ציפיה סבירה.
 
 
"ומה עם שכר הטרחה לעורך הדין? זה בטח עולה הון" 
 
אז זהו - שלא. שכר הטרחה שלי משולם רק במקרה של הצלחה, ורק ע"י הצד הנתבע. התובע לא יצטרך לשלם לעורך הדין שכר טרחה כלשהו, בין במקרה של נצחון ובין במקרה של הפסד.
 
 
"אז מה הבעיה? בוא נמצא משהו ונגיש תביעה"
 
לאט לאט. תביעות ייצוגיות הן עניין מאוד רציני, בעל פוטנציאל נזק משמעותי לצד הנתבע. תביעה ייצוגית אשר מוגשת בחופזה, בחוסר מקצועיות ובלי בסיס מוצק, סופה הפסד. זה לא כל כך סימפטי עבורכם, כי התובע חוייב בהוצאות משפט, וזה גם די בינוני בשבילי, כי אז עבודתי תהיה ללא שכר.
 
לכן, אם אתם חושבים שמצאתם בעיה שמשותפת  לציבור רחב, פנו אלי. אקשיב לכם בסבלנות, ואתן תשובה עניינית ואובייקטיבית לשאלה אם המקרה מתאים לתביעה ייצוגית.

"ולמה דווקא אסף שילה? יש הרבה דגים בים"

המשוררת רחל כתבה "רק על עצמי לספר ידעתי", אבל מסתבר שמילים הן מוצר זול. לכן, לא אכביר בתשבוחות אישיות, אלא אפנה לנסיון הרב המוכח שלי בתחום, כפי שמפורט בדף שמפרט את התביעות הייצוגיות שניהלתי ושאני מנהל. או במילים פשוטות יותר: כי זה עשוי להיות לכם משתלם. גם יש לזה הסבר: אני עובד לבד, כך שאני מטפל במספר מצומצם יחסית של תיקים, ויש לי את הפרביליגיה לבחור ב"פינצטה" את האטרקטיביים יותר, ובעלי הסיכוי הרב יותר להתקבל. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
צרו קשר
טל: 054-7372987;
 e-mail: assaf@assaf-shiloh.co.il
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים